

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Peeling
Zobacz ofertę urządzeń do wykonywania tego zabiegu
Jak wygląda zabieg
Kiedy należy stosować peeling kawiatacyjny
Dla kogo nie jest wskazany zabieg?
Korzyści
Warto wiedzieć
Oczyszczanie skóry przy zastosowaniu ultradźwięków to istota jednego z najpopularniejszych w ostatnim czasie zabiegów. Peeling kawitacyjny zyskał sobie grono zwolenników z uwagi na brak uczucia dyskomfortu oraz bólu, a także wysoką skuteczność. Czynność opiera się na zjawisku tzw. kawitacji. Dochodzi do niego w sytuacji, gdy wilgotna powierzchnia skóry zostaje poddana działaniu fal ultradźwiękowych. W reakcji na takie bodźce tworzą się mikroskopijne pęcherzyki gazu, a w efekcie dochodzi do rozbicia martwych komórek warstwy rogowej naskórka. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystujemy profesjonalny sprzęt wytwarzający fale ultradźwiękowe.
Jak wygląda zabieg?
Przed przystąpieniem do wykonywania właściwych czynności należy wykonać bardzo dokładny demakijaż skóry z zastosowaniem odpowiedniego tonika – do konkretnego typu cery. Następnie należy zwilżyć powierzchnię, która ma zostać poddana zabiegowi. Najlepiej wykorzystać do tego celu wodę niegazowaną bądź sól fizjologiczną, gdyż wówczas najefektywniej oddziałują ultradźwięki.
Uwaga! – Przy załączonym przycisku ON/OFF nie należy dotykać szpatułką suchej skóry. Gdy płynu nie ma w ogóle bądź pojawił się w niewielkiej ilości może dojść do oparzeń. Ważne jest, aby każdorazowo przed przesunięciem głowicy, odpowiednio zwilżyć cerę, poprzez zastosowanie namoczonego wacika bądź gazika. Dla właściwej higieny należy podczas zabiegu wacik kilkakrotnie zmieniać.
Kolejnym krokiem jest zastosowanie głowicy. Należy dotknąć nią skóry i przesuwać powoli do przodu (zgodnie z przebiegiem mięśni) tak, aby płyn uległ rozpyleniu. Właściwy kąt nachylenia względem powierzchni skóry wynosi 45 °. Do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu wystarczy jednorazowe (maksymalnie dwukrotne) przesunięcie szpatułką po skórze. W efekcie następuje jej oczyszczenie i wygładzenie.
Rozpylona na skórze woda przyczynia się do powstawania mikroskopijnych pęcherzyków, zwiększających swą objętość pod wpływem drgań ultradźwięków aż do całkowitego rozpadu. W trakcie całego zabiegu uwalnia się ciepło i bardzo szybko rośnie ciśnienie. W reakcji dochodzi do rozbicia komórek martwego naskórka . W końcowej fazie zostaje nałożony na powierzchnię skóry odpowiedni preparat kosmetyczny.
Peeling kawitacyjny jest całkowicie bezbolesny oraz bezpieczny, gdyż podczas jego trwania nie są uszkadzane żadne głębsze warstwy skóry.
Warto wiedzieć...
Zastosowanie ultradźwięków jest zasadne także podczas przeprowadzania sonoferezy, czyli powierzchownego wtłaczania substancji aktywnych za pomocą ampułek w głąb skóry. Takie działanie wpływa na przyspieszenie przepływu limfy oraz krwi, a także poprawia metabolizm komórek i tkanek. Zabieg przyczynia się do zwiększenia przepuszczalności błon śluzowych i rozciągliwości włókien kolagenowych. Skóra staje się bardziej elastyczna i sprężysta, a zmniejszeniu ulega ryzyko wystąpienia stanów zapalnych i napięć mięśniowych Połączenie sonoferezy z peelingiem kawitacyjnym przynosi spektakularne rezultaty.
Do rozpoczęcia procesu regeneracji naskórka dochodzi już po kilkudziesięciu godzinach. Odnowie towarzyszy złuszczanie, co oznacza, że martwa, zrogowaciała skóra zostaje usunięta i odkryty zostaje świeży naskórek. W czasie „rekonwalescencji” należy używać delikatnych preparatów o działaniu intensywnie nawilżającym.
Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?
- trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy),
- łojotok,
- zaskórniki, prosaki,
- rogowacenie przymieszkowe,
- rozszerzone pory,
- blizny zanikowe,
- przebarwienia i odbarwienia,
- suchy, zrogowaciały naskórek,
- powierzchowne zmarszczki,
- wiotkość skóry,
- rozstępy,
- cellulit.
Jakie są korzyści z zastosowania peelingu kawitacyjnego?
- oddziałuje bakteriobójcze,
- eliminuje lub zmniejsza przebarwienia,
- stymuluje metabolizm komórek,
- usuwa martwy naskórek,
- pobudza produkcję kolagenu i elastyny,
- zwiększa sprężystość skóry,
- poprawia wchłanianie środków kosmetycznych,
- zmniejsza widoczność cellulitu,
- spłyca rozstęp, blizny i zmarszczki,
- zmniejsza widoczność zmian trądzikowych.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego?
- Ciąża i okres laktacji,
- nowotwory,
- ciała obce (rozrusznik serca, aparat ortodontyczny),
- niewydolność krążeniowa,
- stany zapalne skóry,
- gorączka,
- zapalenie żył,
- przerwanie ciągłości skóry,
- osteoporoza.