Sposoby na gładkie nogi
Sposoby na gładkie nogi

Jest wiele metod do depilacji naszych nóg. Bardzo ważne jest aby depilacja przebiegła starannie, aby nasze nogi były jedwabiście gładkie.


Najprostszą i najczęściej stosowaną metodą na usuwanie owłosienia jest golenie za pomocą maszynek jednorazowych. Jest ona łatwa i szybka w wykonaniu. Na zwilżoną powierzchnię skóry nakładamy żel lub piankę do golenia, ważne aby produkt był do odpowiedniego typu skóry. Następnie golimy od dołu do góry. Niestety po tej metodzie często pozostają podrażnienia oraz włoski szybko odrastają.


Następną metodą są depilatory elektryczne, które usuwają włoski wraz z cebulkami nawet do 3 tygodni. Przy stosowaniu takiej metody włoski odrastają słabsze, usuwają nawet najkrótsze włoski. Niestety łatwo można podrażnić skórę, zdarzają się również wrastające włoski, a co najważniejsze jest to zabieg bolesny.


W sklepach dostępne są kremy do depilacji nóg. Nakłada się krem na skórę ręką lub przy pomocy szpatułki. Pozostawiamy krem na 3 minuty na skórze. Następnie przy pomocy szpatułki (dostępnej w opakowaniu) usuwamy krem z niewielkiego obszaru skóry. Jest to prosty sposób golenia, nie pozostawia podrażnień, nogi są gładkie, natomiast włoski odrastają po upływie tygodnia. Niestety stosowanie takich kremów może powodować reakcje alergiczne.


Kolejną metodą na usunięcie niechcianych włosków są plastry z woskiem. Najlepiej wykonywać ją po kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana. Zalecane jest również posypanie talkiem, aby zredukować nadmierną wilgotność skóry. Należy nałożyć rozgrzany plaster na skórę i kilka razy wygładzić dłonią jego powierzchnię zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Następnie szybkim i zdecydowanym ruchem ciągnąć w kierunki przeciwnym do kierunku wzrostu włosków. Jest to szybki sposób depilacji, lecz bolesny.


Usuwanie owłosienia za pomocą wosku jest również dobrą metodą. Rozgrzewamy wosk specjalnym rozgrzewaczem, skórę posypujemy pudrem opartym na talku i środkach łagodzących. Sprawdzamy ciepłotę wosku – prawidłowa na ogół gdy wosk osiąga konsystencję gęstego syropu. Następnie nakłada się wosk łopatką na szerokość 5-7 cm i długość około 30 cm, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Za pomocą pasków (flizelina, płótno) zdecydowanym ruchem są zrywane włoski w przeciwnym kierunku. Po depilacji należy użyć kosmetyki kojące (oliwka). Jeśli na skórze pozostały resztki wosku najlepiej zmyć go olejkiem po depilacji bądź innym zmywaczem przeznaczonym do tego celu. Na koniec należy nałożyć preparat podepilacyjny, który ma działanie łagodzące i chłodzące. Jest to zabieg bolesny i może uszkodzić skórę, jednak po wykonaniu takiej metody nogi pozostają gładkie na długi czas.


Aby nasze nogi były gładkie na długo należy stosować produkty, które opóźniają odrastanie włosków. Jak również nawilżające balsamy i kremy do ciała, o właściwościach spowalniających porost włosów.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl