Pielęgnacja twarzy zimą
Pielęgnacja twarzy zimą

Zimą nasza skóra jest narażona na ciągłe zmiany temperatury. Na dworze na mróz i wiatr, natomiast w domu na działanie powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Dlatego właśnie w takim okresie nasza cera potrzebuje mocnego wsparcia, czyli odpowiedniej codziennej pielęgnacji.


W okresie zimowym twarz jest najbardziej eksponowaną częścią ciała. Szczególnie istotne jest właściwe natłuszczanie skóry twarzy preparatami, które odbudowują barierę ochronną i przeciwdziałają rozwojowi zmian skórnych. Dlatego istotne jest nawilżanie.


Cera sucha i wrażliwa
Najwięcej problemów podczas mrozów sprawia cera sucha. Jest narażona na odwodnienie i utratę elastyczności, dlatego konieczna jest dużo warstwa tłustego kremu na dzień i na noc. Takie kremy silnie odżywią, chronią i przywrócą równowagę lipidową skóry. Kremy takie powinny zawierać alantoinę. Bardzo ważny jest również demakijaż twarzy. Należy unikać toników a zastąpić je odżywczymi mleczkami o kremowej konsystencji.


Cera naczynkowa
Cera naczynkowa również wymaga zimą szczególnej pielęgnacji. Zmiana temperatury może prowadzić do pękania naczynek. Dlatego należy stosować specjalistyczny krem na zimę zawierający witaminę C. Preparaty myjące, które należy używać to płyn micelarny.


Cera tłusta i mieszana
Cera tłusta również potrzebuje zimą ochrony. Należy stosować emulsję ochronną na zimę lub krem półtłusty. Do demakijażu cery tłustej należy używać delikatnych żeli i bezalkoholowych toników o właściwościach antybakteryjnych, antyseptycznych i matujących.


Wskazówki:

  • nie zapomnij o czapce, przez głowę ucieka 40% ilości ciepła,
  • zimą nie rezygnuj z fluidu, ponieważ stanowi on dodatkową warstwę ochronną,
  • warto zaopatrzyć się w balsam do ust, skóra warg jest delikatna, szybko się wysusza i pęka,
  • po powrocie z pracy warto zmyć od razu makijaż i nałożyć krem,
  • pamiętaj o filtrach słonecznych, w zimie taki promienie nie opalają ale mogą przyspieszyć starzenie się skóry (wybieraj kremy z filtrami SPF 20).
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl