Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu i rozstępów zimową porą
Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu i rozstępów zimową porą

Zimą bardzo często stajemy się leniwi i ospali, zapominamy o dbaniu o nasze ciała. Wiążą się z tym duże konsekwencje z jakimi ciężko jest nam się uporać w okresie letnim. A mianowicie chodzi o dbanie o nasze pośladki i uda, aby zapobiegać powstawaniu rozstępów i cellulitu.


Rozstępy to linijne zmiany, które wyglądem przypominają blizny. Jednym z czynników sprzyjających powstawaniu rozstępów jest związane z nagłym przyrostem masy ciała szczególnie zimową porą, czy też ciąża. Należy kontrolować swoje ciało szczególnie w takim okresie. Bardzo ważna jest profilaktyka, czyli:

  • utrzymywanie odpowiedniej masy ciała (BMI – poniżej 24,9),
  • regularna aktywność fizyczna,
  • masaże w domu, pod prysznicem,
  • ochrona przed niskimi temperaturami,
  • stosowanie preparatów przeciw rozstępom w okresach największego ryzyka ich powstania: ciąża, otyłość.

 

Stosowanie różnych kremów przeciw rozstępom można połączyć razem z masażem po prysznicu nałożyć odpowiedni krem i zrobić masaż ud i pośladków poprzez podstawowe ruchy w masażu: głaskanie, rozcierania, ugniatanie, oklepywanie, wibracja i na końcu znów głaskanie aby uspokoić mięśnie. Połączenie masażu z preparatami przeciw rozstępów pozwoli na lepsze wchłonięcie kremu i daje lepsze efekty.

Cellulit to nieprawidłowość rozrostowa tkanki tłuszczowej. Występuje w miejscach, gdzie obfitsza jest tkanka tłuszczowa. Komórki tłuszczowe powodują nacisk na formowanie się tkanki pod naskórkiem co może doprowadzić do pojawienia się skórki pomarańczowej.


Przy prawidłowym pielęgnowaniu ciała możliwe jest zredukowanie takiej nieprawidłowości.


Co robić?

  • Bardzo ważna jest odpowiednia dieta, która nie obciąża naszej wątroby i nerek (ograniczenie tłuszczów, umiarkowane używanie używek),
  • Nie należy zapominać o ruchu, nawet spacery są jakąś formą ruchu,
  • Zapewnienie wypoczynku ( odpowiednia ilość godzin snu, unikanie stresów).


Jednak działania te nie dają tak dobrych efektów. Bardziej spektakularne efekty mogą być osiągnięte dzięki terapii za pomocą urządzenia Derma Roller stosowanej na skórze.


Derma Roller jest dostępny na stronie www.yourspa.pl.


Jest to urządzenie, które zyskało popularność na całym świecie i odzyskało sukces.


Masaż za pomocą urządzenia Derma Roller zwiększa skuteczność preparatów antycellulitowych prowadząc do zmniejszenie wyglądu skórki pomarańczowej i zmniejszenia rozstępów.


Przy rollowaniu tworzymy uszkodzenia naskórka, następuje tworzenie się włókien kolagenowych, które zmuszają skórę do przebudowy i bardziej równomiernego wyglądu skóry. Najlepiej przed zabiegiem wmasować w skórę olejek antycellulitowy, pozwoli to na osiągnięcie efektów w szybszym czasie.


Derma Roller to urządzenie, które służy nie tylko przy zabiegach na cellulit czy rozstępy, znajduje również zastosowanie przy zmniejszaniu zmarszczek twarzy, zmarszczek na okolice oczu czy ust, niweluje blizny oraz przebarwienia. Warto zaopatrzyć naszą kosmetyczkę w to urządzenie.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl