Rozszerzone, zatkane pory – czy jest na to rada?
Rozszerzone, zatkane pory – czy jest na to rada?

Rozszerzone, zatkane pory są zmorą wielu kobiet, a zwłaszcza tych, które mają tłustą i mieszaną cerę. Choć całkowita likwidacja rozszerzonych porów nie jest możliwa, to przy odpowiedniej pielęgnacji i zabiegach kosmetycznych można znacznie zredukować i zminimalizować ich widoczność na twarzy.

Wszystko dzieje się za sprawą nadaktywnych gruczołów łojowych, których aktywność jest wyjątkowo wysoka na nosie i policzkach – stąd problemy z porami.

Największą tendencję do tworzenia porów – organizm kobiety wykazuje w okresie zmian hormonalnych, a zatem: w ciąży, w okresie dojrzewania, podczas menopauzy.

 

Co możemy zrobić?

Domowym/ dobrym sprawdzonym sposobem na rozszerzone pory jest peeling skóry twarzy, który powinien być wykonywany systematycznie – najlepiej raz w tygodniu.

Urządzeniem, które doskonale się sprawdzi w tym zabiegu kosmetycznym jest m.in. Skin Cleaner (dowolny model). Wszystkie aparaty typu Skin Cleaner doskonale oczyszczą skórę i usuną obumarłe komórki naskórka w sposób nieinwazyjny i bezbolesny.

 

 

Jak powstają pory?

Mechanizm powstawania porów jest prosty: nadmierna praca gruczołów łojowych powoduje zaleganie w nich powstałej wydzieliny. Jeśli by zajrzeć do wnętrza porów, naszym oczom ukazałby się obraz złuszczonych komórek naskórka, a także zanieczyszczenia środowiska zewnętrznego.

 

Nie bez znaczenia są także hormony, które pobudzają gruczoły łojowe do nadmiernej pracy – a to oznacza nie tylko powstawanie porów, ale także zaskórników i pryszczy.

 

 

Istnieje teoria, która mówi o tym, że stopień rozszerzenia porów jest kwestią genów. Zatem jeśli zauważyłaś u siebie ten problem, prawdopodobnie mama i babcia też się z nim zmagały. Ponadto, należy unikać nadmiernego opalania i prawidłowo pielęgnować tłustą cerę.

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl