Kwas hialuronowy – naturalny i skuteczny kosmetyk
Kwas hialuronowy – naturalny i skuteczny kosmetyk

O tym, że kwas hialuronowy jest elementem naturalnie występującym w ludzkim organizmie, a konkretnie we wszystkich komórkach ludzkiego ciała, wie każdy.  Przy czym w poszczególnych komórkach jest jego różne stężenie.
 

Głównym zadaniem kwasu hialuronowego – w przypadku skóry – jest jej odpowiednie nawilżenie, a także utrzymanie jej jędrności. 

 

Niestety, gdy wraz z wiekiem jego ilość w naszych komórkach skóry spada, nasza skóra zaczyna być gorzej nawilżona, osłabiona – a to oznacza utratę jędrności i pojawienie się zmarszczek. Ponadto, na swojej twarzy możemy zauważyć pogłębiające się bruzdy nosowo-wargowe, zapadanie się policzków, a także opadanie kącików ust.

 

 

Dlaczego kwas hialuronowy jest tak skuteczny?

Ponieważ jest związkiem naturalnie występującym w ludzkiej skórze, a więc fizjologicznym i biozgodnym, posiadającym m.in. zdolność wiązania wody. Szacuje się, że 1 gram kwasu może wiązać aż 6 litów wody. 

 

 A zatem jego obecność w naszej skórze jest wysoce pożądana, gdyż chroni ją przed wiotczeniem i wysychaniem.

 

Wyłapuje także wolne rodniki oraz chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi (ostre słońce – ochrona przed UV, zimny wiatr, itp.).

Jeśli dodamy kilka kropli kwasu hialuronowego do naszego kremu, możemy spodziewać się że nasza skóra będzie wyglądała młodziej, naskórek zostanie wygładzony i bardziej elastyczny, a zmarszczki spłycone.

 

 

Warto zauważyć, że ryzyko związane z uczuleniem na ten związek jest minimalne – zatem kobiety mające wrażliwą skórę, mogą go używać bez obawy. Kwas hialuronowy pomaga także w gojeniu się ran, stymuluje wzrost włosów oraz polepsza ich kondycję.  

A zatem jeśli chcesz, aby Twoja skóra była doskonale nawilżona, wygładzona, jędrna, gładka i zachowała młody wygląd - stosuj kwas hialuronowy regularnie.

Do pielęgnacji ciała polecamy również inne nasz kosmetyki.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl