Pseudobotulina – alternatywa dla botoksu
Pseudobotulina – alternatywa dla botoksu

Truizmem jest stwierdzenie, że wraz z upływem lat zmniejsza się elastyczność, gęstość, jędrność oraz poziom nawilżenia skóry. Traci ona także zdolność do regeneracji, a tym samym starzeje się.

Proces ten, choć nieunikniony, możemy w dużym stopniu spowolnić i sprawić, że cera przez długie lata będzie wyglądać świeżo i młodo.

Aby tak się stało, niezbędne są zabiegi kosmetyczne, które powinny być wykonywane systematycznie.

 

Nieinwazyjny zabieg pielęgnacyjny

Doskonałe rezultaty daje pseudobotulina (heksapeptyd) – nietoksyczna substancja białkowa, która dodawana regularnie do kremu, serum czy beztłuszczowego żelu  - znacznie poprawia jędrność i sprężystość skóry, a także redukuje zmarszczki.

 

Heksapeptyd wykazuje działanie stymulujące -  znacznie poprawia odnowę i regenerację skóry. Ponadto ma zdolność aktywacji fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję białek podporowych skóry – w ten sposób uzyskujemy poprawę jędrności i sprężystości skóry, a także redukcję zmarszczek. Ponieważ pseudobotulina nie paraliżuje mięśni jak botoks, a jedynie je relaksuje – zabiegi pielęgnacyjne z jej składem należą do nieinwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych.  

 

Ponieważ dobrze wchłania się przez skórę – zastosowanie pseudobotuliny przynosi znakomite efekty. 

 

  

Mapa twarzy - gdzie stosować?

Heksapeptydy najczęściej stosuje się w okolice zmarszczek mimicznych; w okolice oczu (kurze łapki), czoła, pomiędzy brwiami (lwie zmarszczki), a także w miejsce bruzd nosowo-wargowych. Ponadto, sprawdzi się także w przypadku zmarszczek wokół ust tzw. zmarszczek palacza oraz poprzecznych zmarszczek na brodzie. 

 

 

Aby ułatwić proces nakładania mieszanki kremu, żelu lub serum z kroplą pseudobotuliny – można użyć jednego z dermarollerów lub rollcitów.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl