Jak się pozbyć zmarszczek mimicznych?
Jak się pozbyć zmarszczek mimicznych?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że pierwsze zmarszczki mimiczne mogą pojawić się już po 20. roku życia. Choć to zupełnie naturalny proces, wiele kobiet chce zminimalizować ryzyko ich powstania oraz stopień widoczności.

Za powstawanie zmarszczek mimicznych odpowiada przede wszystkim nasza mimika ( mrużenie oczu, uśmiechanie się, marszczenie czoła, itd.), choć nie tylko. Znaczenie ma także rodzaj cery, grubość skóry oraz ilość włókien kolagenowych – słowem wszystko to, co składa się na to, co odziedziczyłyśmy.

Zatem  najszybciej pojawią się one u osób ze skórą suchą i cienką – jako pierwsze powstają tzw. kurze łapki, czyli zmarszczki mimiczne wokół oczu.

A w dalszej kolejności na czole, wokół ust oraz zmarszczki poziome na szyi.

Jeśli wziąć pod uwagę to, że codziennie nasze mięśnie twarzy wykonują 15 tys. ruchów (kurczą się), wnioski są oczywiste. Ma to oczywiście związek z – pojawiającą się wraz z wiekiem – mniejszą elastycznością skóry a także jej mniejszą jędrnością.

 

Właściwa pielęgnacja

Kobiety, które mają suchą, cienką cerę nie powinny w codziennej pielęgnacji stosować mydeł, ani środków mających w swoim składzie np. alkohol.

Z kolei przy demakijażu warto zaopatrzyć się w dobre preparaty nawilżające i natłuszczające.

W przypadku codziennej pielęgnacji warto zaopatrzyć się w kremy z filtrami UV, niezależnie od pory roku, i pamiętać o ich wklepywaniu, nigdy zaś wcieraniu.

Ponadto, można także kontrolować odruchy mimiki twarzy – ma to szczególne znaczenie w przypadku zmarszczek na czole oraz wokół oczu.

Nie bez znaczenia jest także codzienne nawadnianie organizmu, wysypianie się i zdrowe odżywianie (wit. A, E, C, B6, K).

 

Dobrym pomysłem jest masowanie skóry twarzy w miejscu powstawania zmarszczek mimicznych jednym z modeli derma rollerów, aparatem derma stamp Eviala lub masażerem ultradźwiękowym.  Warto użyć także kwasu hialuronowego lub pseudobotiliny.

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl