Jak walczyć z cellulitem
Jak walczyć z cellulitem

Cellulit bardziej znany jako „pomarańczowa skórka” to przypadłość, która dotyka bardzo wiele kobiet. Statystki wskazują, że aż 85% pań boryka się z tą przypadłością.  Choć w dużej mierze skłonność do powstawania cellulitu jest dziedziczna, to picie dużej ilości kawy, palenie papierosów i alkohol także mogą go powodować.

Na cellulit szczególnie narażone są uda, pośladki i brzuch, a w rzadkich przypadkach także przedramiona i kark.   

 

Jak powstaje cellulit?

Komórki tłuszczowe w naszym ciele to adypocyty – tkanka tłuszczowa składa się właśnie z nich. Jeśli nastąpi przerost komórek tłuszczowych, funkcjonowanie sąsiadującej tkanki łącznej jest zakłócone z powodu utrudnionego krążenia (limfy i krwi) i skóra staje się nierówna i gąbczasta - tworzy się cellulit.

Ważną rolę odgrywają także zaburzenia hormonalne, które wiążą się z okresem dojrzewania i ciążą. W procesie ma swój udział estrogen, który odpowiada m.in. za przyrost tkanki tłuszczowej.

Innymi słowy, cellulit to przypadłość, której cechą charakterystyczną jest nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, produktów przemiany materii oraz wody. Owa nierównomierność sprawia, że powstaje obrzęk, który zakłóca prawidłowe funkcjonowanie tkanek łącznych oraz cyrkulację krwi i limfy.

 

Domowe zabiegi pielęgnacyjne

Aktywność fizyczna, zdrowa dieta i regularne stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych  m.in. masaży – to trzy skuteczne składniki w walce z cellulitem. 

W masowaniu części ciała dotkniętych cellulitem doskonale sprawdzi się aparat derma roller Gold, derma roller ZGTS lub Derma Stamp Electric Pen. Systematyczne używanie wymienionych aparatów daje doskonałe efekty.  

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl